Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

2018-06-04 00:29:58

  1. Zebranie z rodzicami zamykające rok szkolny 2017/2018 odbędzie się 21 czerwca o godz. 16.30
  2. Dzień Rodziny połączony z uroczystym zakończeniem roku szkolnego - 22 czerwca godz. 12.00 – sala widowiskowa Hotelu Imperium ( dzieci prosimy by przyjechały do szkoły o 10.00 na próbę, mogą wcześniej jak wstaną…)
  3. Od kolejnego roku szkolnego szkoła zmienia siedzibę na ul. Bielską 54 – przenosimy się do Hotelu Imperium – decyzja ta została podjęta zwz. na bardzo bogatą infrastrukturę towarzyszącą m.in. halę sportową o pow. 600 m2 czy boisko do piłki nożnej… piękne tereny zielone - aż do terenu nadleśnictwa.
  4. Obecnie trwają już prace nad stworzeniem klasopracowni, szkoła nareszcie będzie dysponowała bardzo dużą świetlicą, czytelnią i jeszcze wieloma innymi ciekawymi pomieszczeniami, które łącznie będą liczyły ponad 2000 m2
  5. Szkoła od września uruchamia darmowe dowozy do swojej siedziby dla uczniów z terenu Pszczyny (przystanek musi być na terenie Pszczyny) nie ma znaczenia adres zamieszkania… miejscem postoju może być: wyznaczona zatoczka przyszkolna dla gimbusów, przystanek autobusowy, parking. Rodzic sam wybiera dogodne miejsce, które na zebraniu 21 czerwca może zaproponować wraz z godziną dowozu oraz odwozu, z tych danych postaramy się stworzyć w miarę racjonalny harmonogram, który od 2 tygodnia września spróbujemy wdrożyć.
  6. Szkoła na 2 etap edukacyjny pozyskała fantastycznych nauczycieli, ich sylwetki postaram się przybliżyć na wspólnym spotkaniu ale jest to m.in.  nauczyciel j. polskiego Pani Anna Masny – obecnie nauczyciel LO Chrobry, prowadząca m.in. grupę teatralną „Kórtyna”, pracująca systemem in. Magenta (staż w tym zakresie pozyskiwała w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych), który opiera się w bardzo dużym skrócie na pracy grupowej, swobodnym myśleniu, unikaniu podręczników czy zadań domowych, rozwijaniu kreatywności, myślenia i umiejętności współpracy. W naszej szkole będzie również prowadziła zajęcia teatralne oraz dziennikarskie; inną sylwetką jest Pani dr Ewa Ryguła również nauczyciel LO Chrobry pracująca tym samym systemem co Pani Masny w naszej szkole to będzie osoba odpowiedzialna za poznawanie historii oraz organizowanie ciekawych wyjazdów (które dla chętnych poznawania tajników historii będą organizowane
    w weekendy). Oczywiście niezmiennie nadal będą pracować  z naszymi dziećmi już dobrze Państwu znane osoby jak  np. niezastąpiona Pani Marysia Frydrych, dzięki której Nasze dzieci lubią matematykę oraz kochają szkołę zwłaszcza po północy ;)

Wszyscy pedagodzy to prawdziwi entuzjaści, kochający swoją pracę ale przede wszystkim pracę z dziećmi dla których nasza placówka jest możliwością tworzenia edukacji w lepszym ponad systemowym standardzie.

Zatem czekają nas duże zmiany – najważniejsze iż są to zmiany na lepsze… JWRÓĆ