Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

1 września 2009 roku to początek istnienia naszej działalności edukacyjnej i wychowawczej. Byliśmy pierwszą i przez kolejne dwa lata jedyną placówką niepubliczną na terenie Pszczyny. To wtedy zaczęła tworzyć się historia naszej placówki. W pierwszym roku istnienia uruchomiliśmy dwa oddziały przedszkole, to znaczy, że blisko 40 rodzin powierzyło naszej opiece swoje dzieci, obdarzając nas kredytem zaufania – bo przecież byliśmy nowi i nieznani…

Bardzo się cieszymy, że nasza praca połączona z pasją i miłością do dzieci została doceniona bo w kolejnym roku posiadaliśmy pod swoimi skrzydłami już 60 Pociech i tak z roku na rok nasze przedszkole się rozbudowywało a dzieci oczekujących było coraz więcej aż do momentu gdy w 2012 roku przyjęliśmy 100 dzieci.

 

Nasza placówka pod względem infrastruktury to trzy kondygnacje o powierzchni ponad 3000 m2 mieszczące 15 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, stołówkę oraz wiele pomieszczeń pomocniczych oraz własny pięknie urządzony plac zabaw o powierzchni 1600m2.

 

Ale nasza placówka to przede wszystkim ludzie – najważniejsi, bo bez nich nie było by naszego przedszkola: rodzice, dzieci i nauczyciele.

 

Rok 2012 to również rok kiedy nasi pierwsi absolwenci opuścili mury przedszkola i poszli do szkół, do dziś o nich pamiętamy i trzymamy kciuki by jak najlepiej sobie poradzili na drodze dalszej edukacji szkolnej i w dorosłym życiu.

 

Nasza oferta opiera się na pracy  50  nauczycieli i  10 terapeutów, to pełen wachlarz zajęć edukacyjnych, bogata oferta pozalekcyjna, wycieczki, warsztaty itd. ale to przede wszystkim praca dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka oraz wspieranie rodziców i bycie do ich dyspozycji kiedy nas potrzebują.

Nasza praca to coś więcej niż praca to misja a my to ludzie, którzy mają to szczęście i zaszczyt by wśród naszych dzieci kształtować postawy i budować wiedzę o świecie.

Na pytanie co nas wyróżnia trudno odpowiedzieć jednoznacznie, myślę, że należy o to zapytać nasze dzieci, rodziców i kadrę… ja osobiście sądzę, że profesjonalizm kadry to rzecz bardzo ważna  ale najważniejszy jest uśmiech na co dzień i bycie po prostu serdecznym i szczerym.

 

To właśnie rodzice równie serdeczni i szczerzy byli motorem napędowym pomysłu bo pójść dalej by dać dzieciom szansę na dalszą edukację w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum… i tak dwa lata temu zostało zasiane ziarno, które powoli kiełkowało i w tym roku zaowocowało nową formą – szkołą… która teraz sama zacznie budować swoją historię, jak wiadomo historia lubi się powtarzać mamy nadzieję, że i tym razem tak będzie – na razie ponownie zaczynamy jako pierwsi ale na szczęcie już nie nieznani – bo dzięki temu, że nasza historia ma już 6 lat możemy ufać, że rodzice będą wiedzieć jacy jesteśmy i w co wierzymy…

 

A wierzymy w możliwość rozwoju każdego dziecka, dowodem może być fakt, że od początku czyli od 1 września 2009r. założyliśmy w swojej misji by pomagać, by kształcić, by wychowywać i tu wpisuje się nasza działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych bo oprócz wielu akcji charytatywnych sami zaczęliśmy działać i tak stworzyliśmy najlepsze warunki to terapii i nauki dla dzieci w z całościowymi zaburzeniami rozwoju o spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera. I tak w 2009 roku w naszym przedszkolu był jeden uczeń niepełnosprawny a teraz z powodzeniem prowadzimy ich czworo mając nadzieję, że uda nam się zmienić ich dotychczasowe życie otaczając najlepszymi specjalistami i wszelkimi możliwymi formami terapii, by w przyszłości mogli realizować nie tylko swoje pasje ale przede wszystkim budować właściwe relacje społeczne będąc i od początku wyrastając w społeczeństwie, które uczy właściwych postaw i przestrzegania norm.

 

Elżbieta Oleś-Urdzoń