XV edycja Narodowego Czytania

22 czerwca 2026

19 czerwca w NSP1 i NSP2 odbyła się XV edycja Narodowego Czytania – wydarzenia organizowanego pod auspicjami Kancelarii Prezydenta RP. Podczas tegorocznego wydarzenie czytaliśmy „Dziady” Adama Mickiewicza. Całość stanowiła wyjątkowe połączenie literatury i sztuki.

W letniej scenerii uczniowie zaprezentowali starannie przygotowane „żywe obrazy” pochodzące z XIX w., ukazując tym samym różnorodność malarskich nurtów epoki oraz nadając wydarzeniu szczególny, artystyczny wymiar.

Dziękujemy wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

Do zobaczenia w przyszłym roku, podczas XVI edycji Narodowego Czytania

#NarodoweCzytanie#pszczyna#funddacjaeduakcjaplusterapia ##NaszaSzkoła#ŻycieSzkoły#SzkołaPełnaPasji#UczymyZPasją#SzkolneWydarzenia

Accessibility