XV edycja Narodowego Czytania
22 czerwca 2026
19 czerwca w NSP1 i NSP2 odbyła się XV edycja Narodowego Czytania – wydarzenia organizowanego pod auspicjami Kancelarii Prezydenta RP. Podczas tegorocznego wydarzenie czytaliśmy „Dziady” Adama Mickiewicza. Całość stanowiła wyjątkowe połączenie literatury i sztuki.
W letniej scenerii uczniowie zaprezentowali starannie przygotowane „żywe obrazy” pochodzące z XIX w., ukazując tym samym różnorodność malarskich nurtów epoki oraz nadając wydarzeniu szczególny, artystyczny wymiar.
Dziękujemy wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za udział w tym niecodziennym wydarzeniu.
Do zobaczenia w przyszłym roku, podczas XVI edycji Narodowego Czytania
#NarodoweCzytanie#pszczyna#funddacjaeduakcjaplusterapia ##NaszaSzkoła#ŻycieSzkoły#SzkołaPełnaPasji#UczymyZPasją#SzkolneWydarzenia

































