Poznaj nas

24 maja 2021

Niepubliczny Zespół Placówek Edukacyjnych składa się z żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej i liceum.  Swoją działalność rozpoczęliśmy od 1 września 2015 r. Nasza placówka to wyjątkowe miejsce, które powstało z inicjatywy rodziców. Tworzymy ją, stawiając czoła wielkiemu zadaniu, które oparte jest na modelu ścisłej współpracy rodziny ze szkołą. Jako pedagogom i rodzicom przyświeca nam jeden cel – podarować dzieciom najwyższą jakość edukacji, pamiętając o indywidualnych predyspozycjach każdego ucznia. 

Ucząc poprzez doświadczenia, dzieci oprócz rzetelnej wiedzy zdobędą konkretne umiejętności. Nasi nauczyciele skupiają się na tym, aby rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do czytania, zdobywania wiedzy o świecie, pielęgnowania swoich pasji oraz czerpania radości z nauki. Pomagają w odnajdywaniu indywidualnych uzdolnień, swoistego „mistrzostwa”, które drzemie w każdym dziecku. Wiemy, że okres w którym znajdują się dzieci w wieku szkolnym to „złoty okres dziecka”, a naszym zadaniem jest spakowanie im na dalsze życie „walizki” pełnej najlepszych doświadczeń, które pozwolą im
w przyszłości zakładać szczęśliwe rodziny, cieszyć się opinią dobrych fachowców
i przede wszystkim dobrych ludzi. Jako jedna z siedmiu szkół w województwie śląskim posiadamy Certyfikat Szkoły Uczącej Myślenia Krytycznego i wdrażamy to na wszystkich lekcjach. Chcemy zaproponować spójny system nauczania, którym obejmować będziemy dzieci od 1 do 20  roku życia (przedszkole, szkoła podstawowa, liceum).