Absolwent roku 2022 NZPE

21 sierpnia 2022

Barbara Dajka jest absolwentką Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie działającej w ramach NZPE Pszczyna. Przez cztery pierwsze lata edukacji uczęszczała do szkoły publicznej w tym samym mieście. Naukę w NZPE rozpoczęła w piątej klasie, tj. od roku 2018.

 Barbara jest laureatką licznych konkursów z różnych dziedzin takich jak  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”;  Ogólnopolski Konkurs „Galileo” z Matematyki;  Ogólnopolski Konkurs „Leon” z Matematyki; Ogólnopolski Konkurs „Galileo” z Chemii; Ogólnopolski Konkurs „Galileo” z języka polskiego oraz tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki, na podstawie którego została zwolniona z egzaminu ósmoklasisty a także otrzymała nominację do nagrody Ministra Edukacji i Nauki.

Basia jest również uzdolniona artystycznie,  zajęła 1 miejsce w szkolnym konkursie „Mam talent”.

Przez wszystkie lata uczęszczała także na lekcje śpiewu estradowego do Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless” w Pszczynie, doskonaląc tam swój warsztat wokalno-aktorski, co również poparte jest certyfikatami. Regularnie – raz w roku, począwszy od 2018 r. – w ramach tej edukacji bierze udział w profesjonalnych nagraniach studyjnych, które można odsłuchać na kanale Youtube. Była także uczestnikiem warsztatów z kształcenia słuchu i zasad muzyki. W br. brała udział w Konkursie Piosenki Frankofońskiej. Swoim śpiewem i występami stale uatrakcyjnia wiele imprez organizowanych na terenie Powiatu Pszczyńskiego. W br. występowała również podczas finału WOŚP.

Barbara Dajka była bardzo zaangażowana w życie szkoły i klasy. Chętnie brała udział w pracach Samorządu Uczniowskiego oraz różnych akcjach charytatywnych realizowanych w szkole i poza nią: koncerty, festyny, zbiórki, itp. Kilkukrotnie była Wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Wolontariuszem w przedszkolu, czytając regularnie dzieciom bajki oraz ucząc je układów tanecznych. Tuż po zakończeniu Roku Szkolnego 2021/2022 została przyjęta do Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej w Bielsku-Białej, gdzie popołudniami, będzie mogła rozwijać swoje zainteresowania wokalno-aktorskie i łączyć je z zamiłowaniem do matematyki, którą uwielbia.

Jak widać, Uczennica ma wiele zainteresowań i już od początku szkoły podstawowej doskonale łączyła nauki ścisłe z zainteresowaniami artystycznymi, co jest niezwykle ciekawym zjawiskiem. Mamy nadzieję, że szkoła średnia o profilu matematycznym, którą wybrała – V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku- Białej – pozwoli Jej na dalsze rozwijanie swoich pasji i umiejętności, a zajęcia w szkole aktorskiej będą doskonałym tego dopełnieniem.   

Należy podkreślić, że V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku- Białej to szkoła, której uczeń Mateusz Gabzdyl był jednym z polskich reprezentantów na International Mathematical Olympiad 2022 w Oslo gdzie polska reprezentacja zakończyła olimpiadę ze świetną  lokatą na świecie. Basiu powodzenia.