Gala rozdania nagród Fair Play w Warszawie z udziałem naszych uczniów.

3 października 2022

27 września w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród Fair Play PKOI, a reprezentacja 11 uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie wraz z opiekunami i Dyrekcją otrzymała zaproszenie do uczestnictwa w tej niezwykłej sportowej imprezie!

Nasza szkoła jako nieliczna szkoła podstawowa w Polsce działa w ramach projektu RESA a także współpracuje z Ambasadą Francji. Talent naszych uczniów został dostrzeżony już w ubiegłym roku w trakcie konkursu pod patronatem Ambasady Francji, w ramach którego prace naszych uczniów zostały wybrane jako oprawa graficzna wydanej w języku francuskim publikacji na temat zbliżających się w 2024 roku Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, wówczas zaproponowano nam współpracę, w ramach której stworzyliśmy prace plastyczne jako część wystawy, która będzie ozdobą Gali rozdania nagród Fair Play PKOl.

To ogromny zaszczyt i wyróżnienie, bowiem nasi uczniowie zostali wybrani jako przedstawiciele dzieci i młodzieży spośród wszystkich szkół podstawowych w Polsce, aby uczestniczyć w tym wielkim narodowym święcie!

PKOl i Klub Fair Play PKOl co roku przyznają Nagrodę Fair Play sportowcom, trenerom, działaczom, kibicom sportowym bądź instytucjom w czterech kategoriach.

Kategorie

Nagroda Fair Play PKOl: trofeum honoruje szczególny czyn „czystej gry”, którego dokonał zawodnik lub zawodniczka, zespół sportowy, trener czy działacz. Czynem tym pomógł innym, poświęcając nawet swoje szanse wygranej, dając tym samym wyraz szacunku dla pisanych i niepisanych praw w sporcie oraz swojej humanistycznej postawy wobec drugiego człowieka.

Wyróżnienie indywidualne za całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu: dla zawodnika lub zawodniczki, którzy wyróżnili się postawą fair play w sporcie i godnym życiem po zakończeniu kariery sportowej – osobistym, zawodowym, w działaniach na rzecz młodzieży uprawiającej sport, itp.

Wyróżnienie za promocję wartości Fair Play: dla osób, stowarzyszeń lub instytucji, promujących ideę fair play oraz szczególnie aktywnie działających w zakresie jej upowszechniania i wdrażania.

Wyróżnienie Fair Play Dziennikarzy Sportowych: dla osób lub podmiotów nominowanych w kategorii 1 i 3.

W tym roku zaproszenie na galę otrzymała Iga Świątek, a wśród gości byli polscy olimpijczycy, medaliści i dziennikarze. To ogromny zaszczyt, że możemy dołączyć do tego wspaniałego grona. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej owocnej współpracy.