Konkursu Wiedzy o Hiszpanii i Języku hiszpańskim.

11 kwietnia 2024

W poniedziałek nasi uczniowie brali udział w finale tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii i Języku hiszpańskim.

8 kwietnia w szkole Skała w Bielsku-Białej spotkali się finaliści w kategoriach: historia i geografia oraz literatura i sztuka.
Uczniowie podjęli temat konkwisty hiszpańskiej na kontynencie amerykańskim, teatru złotego wieku w Hiszpanii oraz twórczości Diega Velázqueza. Finaliści pracowali w dwuosobowych zespołach.

W kategorii Historia i Geografia dzielnie reprezentowali nas Elwira Płonka i Bartek Lazarek.

W kategorii Literatura i Sztuka nasze uczennice Klara Noga i Zosia Kokot zajęły🥉3 miejsce.
Wielkie brawa dla wszystkich naszych reprezentantów !👏👏👏 Stanęli w szranki ze starszymi uczniami i świetnie sobie poradzili, a przede wszystkim brali udział w wykładach, warsztatach i mieli możliwość spotkania z innymi młodymi ludźmi z całego kraju. To było wspaniałe doświadczenie, które zostanie w naszej pamięci 🥰

Patronat nad Konkursem sprawował Uniwersytet Bielsko – Bialski: Iberystyka w Bielsku-Białej, którego pracownicy zorganizowali dla naszych finalistów warsztaty tematyczne w zakresie języka hiszpańskiego oraz kultury i geografii Hiszpanii.💐

Jeszcze raz wielkie brawa dla Elwiry, Bartka, Zosi i Klary 👏👏👏