Mega misja – czas start.

10 września 2021

MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów, aby byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. 

MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania MegaMisji oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji, zdobywają punkty i nagrody pomocne w realizacji zajęć, w tym: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, i inne atrakcyjne rzeczy, które wzbogacą wyposażenie placówki.  

Przy realizacji wyzwań uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. 

Trzecia klasa wzięła dziś udział w pierwszych zajęciach programu Fundacji Orange. Uczniowie dowiedzieli się, że istnieje wiele źródeł informacji i gdy potrzebują znaleźć odpowiedź na jakieś zagadnienie – to warto poszukać informacji w książce, sieci lub po prostu zapytać rodzica czy nauczyciela.