MegaMisja Fundacji Orange w NZPE

12 sierpnia 2022

MegaMisja  to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3 szkół podstawowych, który powstał po to, żeby pomóc dzieciom zadbać o swoją równowagę i bezpieczeństwo online.

W programie dzieci kształtują zdrowe nawyki cyfrowe i uczą się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać etykiety, praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci, dbać o internetowe maniery, zabezpieczać urządzania i jak zachować umiar w spędzaniu czasu online. To nie tyle kwestia technicznych umiejętności, co odpowiedzialnego podejścia do korzystania z technologii.

Co roku kilka tysięcy szkół aplikuje do programu z czego Fundacja wybiera kilkadziesiąt do współpracy. W tym roku do grona wyróżnionych szkół dołączyła również Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Pszczyny, która otrzymała w ramach programu bezpłatne materiały edukacyjne oraz narzędzia TI. Cieszymy się, że uczniowie z NZPE stale  rozwijają swoje  cyfrowe kompetencje odkrywając  dobre i bezpieczne strony technologii, w sposób interesujący i dostoswany do wieku odbiorcy.