Nasza szkoła rozpoczyna nowy rok szkolny bez dzwonków…

25 sierpnia 2021

Trudno wyobrazić sobie pełnego pasji młodego człowieka, który na komendę interesuje się daną dziedziną przez równe trzy kwadranse, po czym natychmiast i z równym entuzjazmem przeskakuje do zgłębiania zupełnie innego przedmiotu. Sygnałem do zmiany jest świdrujący w uszach dźwięk. Brzmi znajomo? Dzwonek podnosi poczucie stresu, powoduje niepokój i wprowadza chaos. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw tym problemom, dołączyliśmy do wspaniałego trendu, który jest realizowany w wieli krajach na całym świecie.

W naszej szkole stanowczo rezygnujemy z hałasu, nie będzie dzwonków.

Uczniowie zaczną korzystać z zegarków, zarówno tych na ścianach szkoły (trochę ich jest), jak również tych na rękach. Dzięki temu będą ćwiczyć odmierzanie czasu, lepiej orientować będą się w godzinach, minutach i sekundach. Ćwicząc na co dzień umiejętności rachunkowe, będą dodawać i odejmować minuty, godziny. Pilnowanie czasu zmusza nas do lepszej kontroli własnej aktywności podczas lekcji. Wszyscy docenimy ciszę, brak stresu wywoływanego dźwiękiem dzwonka.

W Niepublicznym Zespole Placówek Edukacyjnych w którym znajduję się Nasza Szkołą zwracamy szczególną uwagę na relacje, budujemy atmosferę wzajemnego szacunku, zrozumienia i zaufania. Dlatego uznaliśmy, że nie są nam potrzebne specjalne sygnały do wyznaczania początku i końca lekcji. Nauczyciele współpracują z uczniami i wszyscy razem będą monitorować czas spędzony w szkole.

Dyrektor do spraw pedagogicznych

Tomasz Surowiec