Terapia CAPD/APD – trening i stymulacja wyższych funkcji słuchowych u dzieci z CAPD/ APD

25 stycznia 2024

Jeżeli zauważasz, że Twoje dziecko ma :

  1. Trudności w zrozumieniu polecenia: Jeżeli dziecko często prosi o powtórzenie polecenia lub wydaje się, że nie rozumie, może to być sygnał.
  2. Problemy z koncentracją w hałaśliwych środowiskach: Dzieci z CAPD/APD mogą mieć trudności w skupieniu uwagi, zwłaszcza w otoczeniu z dużą ilością dźwięków.
  3. Spadek wyników w nauce: Trudności w przetwarzaniu słuchowym mogą wpływać na zdolności szkolne, zwłaszcza w czytaniu i pisaniu.
  4. Niewłaściwe reakcje na dźwięki: Nadmierna wrażliwość lub obojętność na dźwięki, które inne dzieci mogą tolerować, może być oznaką CAPD/APD
  5. Problemy z rozumieniem mowy w tłumie: Dzieci z CAPD/APD mogą mieć trudności w zrozumieniu mowy w sytuacjach grupowych, np. w klasie.
  6. Opóźnienie w rozwoju mowy: Jeżeli zauważasz, że Twoje dziecko ma opóźnienie w rozwijaniu umiejętności mówienia lub rozumienia mowy, warto to zbadać.

NZPE serdecznie zaprasza na zajęcia indywidualne wspomagające terapię CAPD/APD. Jeżeli rozpoznajesz u swojego dziecka powyższe objawy serdecznie zapraszamy na trening i stymulację wyższych funkcji słuchowych u dzieci z Centralnymi Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego. Na zajęciach łączymy trening słuchowy, elementy terapii pedagogicznej, surdopedagogicznej, psychologicznej, stymulujemy wyższe funkcje słuchowe.

Wczesna interwencja i działanie mogą znacząco wpłynąć na rozwój zdolności słuchowych i komunikacyjnych Twojego dziecka. Serdecznie zapraszamy

Prowadząca : Justyna Cyran