Warsztaty badmintona z trenerem Damianem Pławeckim

5 maja 2022

Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszam Dzieci na warsztaty z trenerem badmintona panem Damianem Pławeckim. Pan Damian Pławecki jest głównym trenerem w klubie UKS Plesbad Pszczyna. Od 25 lat uczy dzieci i młodzież technik i strategii gry tej pięknej olimpijskiej dyscypliny sportu jaką jest badminton. Specjalizuje się w grach podwójnych. Wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od Młodzików po Seniorów. Ze swoimi zawodnikami zdobywał i nadal zdobywa medale zarówno na turniejach krajowych jak i międzynarodowych. Pod jego okiem także, wyrosło nowe pokolenie trenerów badmintona.
O czym należy jeszcze wspomnieć to fakt, że Pan Damian Pławecki sam, jako zawodnik, osiągnął wiele. W latach 1991 – 2007 wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski, w tym na tym najwyższym stopniu w grach podwójnych i mieszanych. Został dwukrotnie Akademickim Wicemistrzem Świata w grze podwójnej i mieszanej. Stawał również na najwyższym stopniu podium w Hungarian International oraz Bulgarian International. W cyklu rozgrywek Badminton Europe, w sezonie 1994/1995, zajął 1-sze miejsce w grze podwójnej.
Był trenerem kadry Polski młodzików i juniorów do lat 15, 17, 19.
Za pracę z dziećmi i młodzieżą, za osiągnięcia zawodników oraz za działalność na rzecz rozwoju i rozpowszechnia sportu, był wielokrotnie nagradzany przez Burmistrza Pszczyny oraz Starostę Pszczyńskiego.

Warsztaty odbędą się w sobotę 28 maja od godziny 9tej do 11tej. Obowiązuje strój sportowy 😊.

Zapisy za pośrednictwem formularza w linku poniżej.

Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Wojnarowska-Mola